Kradli paliwo.
Dodane przez redakcja dnia Maj 11 2012 18:00:29
Złodzieje paliwa złapani na gorącym uczynku.


[6 maja 2012 r.] Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Dobczycach, także dzięki właściwej postawie osób postronnych, zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dwóch mężczyzn w wieku 21 i 30 lat pochodzących z gminy Dobczyce, którzy - jak wynika z prowadzonych czynności policyjnych – dokonali szeregu włamań do baków samochodów ciężarowych, skąd kradli paliwo.
Rozszerzona zawartość newsa
Złodzieje paliwa złapani na gorącym uczynku.


[6 maja 2012 r.] Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Dobczycach, także dzięki właściwej postawie osób postronnych, zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dwóch mężczyzn w wieku 21 i 30 lat pochodzących z gminy Dobczyce, którzy - jak wynika z prowadzonych czynności policyjnych – dokonali szeregu włamań do baków samochodów ciężarowych, skąd kradli paliwo. Tego dnia mężczyźni usiłowali skraść olej napędowy z ciężarówki zaparkowanej w Dobczycach. W tym celu przewiercili bak pojazdu.

foto:archiwum

Image and video hosting by TinyPic


Przestępstwo udaremnili policjanci i świadkowie zajścia. Złodzieje zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszeli zarzuty karne. Sąd Rejonowy w Myślenicach na wniosek Prokuratury Rejonowej w Myślenicach wobec jednego ze sprawców zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące, a Prokuratura Rejonowa w Myślenicach wobec drugiego – poręczenie majątkowe. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.


Opracował:

asp. Szymon Sala
KPP w Myślenicach