Strona Główna · · Czerwiec 04 2020 11:43:11
Najczęściej czytane

Tekst alternatywny Ścieki wprost do rzeki (foto video)

Tekst alternatywny Procesja Bożego Ciała (foto video)

Tekst alternatywny Siepraw Budżet Obywatelski Sondaż

Kurtki i płaszcze damskie - zobacz na Ceneo.pl


Tekst alternatywny Łoś w Myślenicach

Tekst alternatywny Sieprawski bieg przełajowy

Tekst alternatywny Rejs po zalewie dobczyckim

Tekst alternatywny Sprawca napadu na tle seksualnym aresztowany

Tekst alternatywny Czy mieszkańcy mają kontakt z sołtysami
Wybory samorządowe w 2014 roku
Wiadomości
Wybory samorządowe odbywają się w Polsce co cztery lata. Są to wybory do samorządu terytorialnego, w którego skład wchodzą jednostki takie jak: rady gminy, rady powiatów, sejmiki wojewódzkie oraz tak zwane organy wykonawcze gmin, czyli wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast.

Przebiegają one na zasadzie ordynacji większościowej (w gminach, które nie są powiatowe) oraz na zasadzie systemu proporcjonalnego (w powiatach, województwach i w miastach powiatowych). Czynne prawo wyborcze posiadają osoby, które ukończyły 18 lat oraz są na stałe zameldowani w danej gminie.

W 2014 roku odbędą się wybory VII kadencji, a ich termin zostanie ogłoszony przez Prezesa Rady Ministrów we wrześniu 2014 roku.

Każdy z nas powinien poznać Kandydata ze swojego regionu startującego w wyborach 2014. Naszym obowiązkiem jest wiedzieć jak najwięcej , zanim postawimy krzyżyk przy konkretnym nazwisku z karty wyborczej. Obowiązek i prawo do głosowania to nie tylko przywilej jaki daje nam demokracja, ale wielka odpowiedzialność.

Głosując powinniśmy pamiętać o tym, że nasze wybory mają bezpośredni wpływ na jakość naszego życia, na wygląd najbliższego otoczenia, na zmiany jakie w nim mogą nastąpić, wreszcie na charakter i rozwój lokalnych społeczeństw.

Aby wybrać na stanowisko radnego czy wójta - Kandydata, który ma szansę poprawić nasz byt, musimy zgadzać się z jego poglądami, pomysłami na rozwój oraz hasłami, jakie przez najbliższe cztery lata kadencji będą mu przyświecać.Przypomnijmy sobie jakie poparcie w oststnich wyborach zdobyli obecni radni,których kadencja niebawem dobiegnie końca.

Janina Lejda-otrzymała głosów 242 (41,87 % popracia w okręgu)Ewa Akšamović-otrzymała głosów 166 (44,15 % popracia w okręgu)Monika Maria Gądek-otrzymała głosów 113 (35,31 % popracia w okręgu)Tomasz Dyrda-otrzymał głosów 136 (36,17 % popracia w okręgu)Tadeusz Iwanów-otrzymał głosów 144 (27,53 % popracia w okręgu)Kazimierz Józef Kiszka-otrzymał głosów 187 (32,35 % popracia w okręgu)Dawid Lenczowski-otrzymał głosów 146 (27,92 % popracia w okręgu)Piotr Adam Nowak-otrzymał głosów 193 (52,16 % popracia w okręgu)Józef Stanisław Rozwadowski-otrzymał głosów 126 (65,63 % popracia w okręgu)Leon Stanisław Suder-otrzymał głosów 155 (41,22 % popracia w okręgu)Wiesław Adam Świech-otrzymał głosów 182 (31,49 % popracia w okręgu)Leszek Władysław Wierzba-otrzymał głosów 274 (47,40 % popracia w okręgu)Mirosław Jerzy Włodarczyk-otrzymał głosów 108 (33,75 % popracia w okręgu)Tadeusz Żaba-otrzymał głosów 200 (54,05 % popracia w okręgu)Jacek Zakrzewski-otrzymał głosów 159 (30,40 % popracia w okręgu)Redakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

redakcja dnia luty 22 2014 11:59:30
2 Komentarzy · 749 Czytań · Drukuj
Komentarze
starszy dnia luty 22 2014 14:46:39
Mam tylko jedno pytanie.Gdzie obecni kandydaci i przyszli przedstawili,przedstawią swój program wyborczy ? Skoro każdy powinien poznać kandydata to właśnie chcę to wiedzieć.
kamil dnia luty 23 2014 14:15:09
Ja właśnie z powodu niewiedzy i nieznajomości planów kandydatów na radnych nie chodzę na wybory.Co z tego że kandydat mieszka kilkaset metrów dalej,skoro ja go praktycznie znam tylko z widzenia.Więc jak mogę iść głosować na kogoś o kim wiem (prawie nic) to by było kupowanie kota w worku.Są osoby które idą głosują mimo tego że znają danego kandydata, tak jak ja.Ja należę do ludzi ,którzy muszą wiedzieć wszystko,a dopiero potem stawiam krzyżyk.Nie tak jak większość ,odwrotnie.Ciekawe jak bym zapytał osoby które głosowały,co wiedziały o danym kandydacie,jakie miał plany,co zamierzał zrobić itp,itd. Chyba było by im ,,łyso'' ,nie potrafiąc odpowiedzieć na pytania.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 189
Najnowszy Użytkownik: Sylwia
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl