Strona Główna · · Czerwiec 01 2020 22:06:22
Najczęściej czytane

Tekst alternatywny Ścieki wprost do rzeki (foto video)

Tekst alternatywny Procesja Bożego Ciała (foto video)

Tekst alternatywny Siepraw Budżet Obywatelski Sondaż

Kurtki i płaszcze damskie - zobacz na Ceneo.pl


Tekst alternatywny Łoś w Myślenicach

Tekst alternatywny Sieprawski bieg przełajowy

Tekst alternatywny Rejs po zalewie dobczyckim

Tekst alternatywny Sprawca napadu na tle seksualnym aresztowany

Tekst alternatywny Czy mieszkańcy mają kontakt z sołtysami
Alarm bombowy w myślenickim szpitalu
Wiadomości
We wtorek wieczorem około godz 16,00 myślenicka policja otrzymała informacje że na terenie szpitala znajduje się podłożony ładunek wybuchowy.Teren szpitala został zamknięty,rozpoczęto akcję przeszukiwania szpitala,użyto również psa przeszkolonego do wykrywania materiałów wybuchowych. Po kliku godzinnej akcji okazało się że alarm był fałszywy.Policja prowadzi postępowanie ,którego celem jest namierzenie osoby która poinformowała o ,,bombie''Za taki czyn kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.

foto:archiwum
Image and video hosting by TinyPicst. asp. Szymon Sala KPP w Myślenicach;
Oświadczenie na temat incydentu bombowego w myślenickim szpitalu


[28 stycznia 2014 r.] Naprzeciw sytuacji stwarzającej zagrożenie życia lub zdrowia przez groźbę podłożenia materiału lub urządzenia wybuchowego stanęły w Myślenicach służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Przyjęto anonimowe zgłoszenie o bombie w powiatowym szpitalu. Policyjni specjaliści przeszukali zagrożone miejsca. Alarm był fałszywy

foto:KPP Myślenice
Około 15:50 pracownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego odebrał telefoniczne powiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego w myślenickim SPZOZ-ie. Po przekazaniu tej informacji mężczyzna rozłączył się. Natychmiast zaalarmowane służby (policja, straż pożarna) zostały wysłane do tej placówki opieki zdrowotnej, sformowano sztab dowodzący akcją (wspólnie z wydziałem zarządzania kryzysowego myślenickiego starostwa), policjanci zabezpieczyli szpital i drogi dojazdowe. Na miejsce szybko dotarła policyjna nieetatowa grupa minersko-pirotechniczna oraz przewodnik ze specjalnie przeszkolonym do odnajdywania ładunków wybuchowych psem policyjnym. Rozpoczęły się przeszukiwania budynków szpitala oraz przyległego obszaru. Jednocześnie policjanci zbierali dane związane z osobą, która wszczęła alarm – to postępowanie trwa. Całość akcji była prowadzona w ten sposób, aby czynności poszukiwawcze w jak najmniejszym stopniu były dolegliwe dla pacjentów szpitala, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnych środków ostrożności. W momencie podjęcia akcji w tej placówce medycznej znajdowało się ponad 200 pacjentów. Po sprawdzeniu pirotechnicznym żadnych ładunków wybuchowych nie znaleziono. W trwającej około cztery godziny akcji brało udział ponad trzydziestu policjantów (także funkcjonariusze z innych małopolskich jednostek), zastępy KPPSP Myślenice. Kodeks karny mówi o tym, że ten kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Sprawca fałszywego alarmu, prócz odpowiedzialności karnej za przestępstwo, zostanie dodatkowo obciążony kosztami prowadzonej akcji.
redakcja dnia styczeń 29 2014 06:51:42
0 Komentarzy · 1016 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 189
Najnowszy Użytkownik: Sylwia
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl