Strona Główna · · Czerwiec 01 2020 23:47:53
Najczęściej czytane

Tekst alternatywny Ścieki wprost do rzeki (foto video)

Tekst alternatywny Procesja Bożego Ciała (foto video)

Tekst alternatywny Siepraw Budżet Obywatelski Sondaż

Kurtki i płaszcze damskie - zobacz na Ceneo.pl


Tekst alternatywny Łoś w Myślenicach

Tekst alternatywny Sieprawski bieg przełajowy

Tekst alternatywny Rejs po zalewie dobczyckim

Tekst alternatywny Sprawca napadu na tle seksualnym aresztowany

Tekst alternatywny Czy mieszkańcy mają kontakt z sołtysami
Kronika Policyjna:Zderzenie trzech samochodów,ciało mężczyzny w rzece,potrącenie na przejściu dla pieszych
Wiadomości
Myślenice: zderzenie trzech samochodów pod estakadą

[28 listopada 2013 r.] Do groźnej kolizji drogowej z udziałem trzech samochodów doszło około 9:15 na skrzyżowaniu pod „zakopianką” w Myślenicach. Jak wynika z ustaleń policjantów ruchu drogowego jadąca ul. Słowackiego w kierunku Dobczyc oplem 29-letnia myśleniczanka nie zastosowała się do wskazań sygnalizatora i wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle, uderzając w jadącego w kierunku Zakopanego dostawczego Iveco, a ten w jadącego w tym samym kierunku VW Transportera.Wszystkie samochody po zderzeniu znalazły się na poboczu lub barierze energochłonnej. Pomocy medycznej udzielono kobiecie z opla (jadący tym samochodem dorosły mężczyzna i dwoje dzieci nie doznały obrażeń) i kierującemu iveco. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Kierująca oplem zapłaciła mandat.


Myślenice: policyjna debata z seniorami

[29 listopada 2013 r.] Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach w budynku miejscowej miejskiej biblioteki publicznej zorganizowano debatę społeczną pod hasłem: „dbamy o swoje bezpieczeństwo – porady, informacje dla osób starszych”. W przedsięwzięciu uczestniczyły stowarzyszenia seniorów, w tym myślenicki uniwersytet trzeciego wieku. Wśród zaproszonych dodatkowo prelegentów znaleźli się także dyrektorzy: Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach oraz krakowskiego Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych „Alter Ego”. O statystyce zdarzeń drogowych w powiecie myślenickim, bezpieczeństwie niechronionych użytkowników ruchu drogowego, korzyściach wynikających z używania elementów odblaskowych, opowiadał podkom. Krzysztof Grzybek z Wydziału Ruchu Drogowego KPP. Z zagadnieniami związanymi z prewencją kryminalną (w szerokim rozumieniu) zapoznali zebranych m.in. kom. Grzegorz Zając – Naczelnik Wydziału Prewencji KPP oraz inni policjanci z tego ogniwa.

Nie zabrakło miejsca na żywą dyskusję i szereg pytań ze strony słuchaczy. Debatę podsumował Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach mł. insp. Robert Biela. Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe. Wnioski i ustalenia związane z tym spotkaniem zostaną podsumowane na podstawie wypełnionych przez uczestników spotkania specjalnych ankiet.

Powiat myślenicki – działania „alkohol i narkotyki”: ujawnionych trzech kierowców pod wpływem niedozwolonych środków

[30 listopada 2013 r.] Myślenicka policja włączyła się do wojewódzkich działań wzmożonych mających na celu ujawnianie i pociąganie do odpowiedzialności kierowców pojazdów pozostających pod wpływem zabronionych prawem substancji. Około 19:10 na drodze powiatowej w centrum Sieprawia, podczas policyjnej kontroli osobowego fiata, okazało się, że jego kierowca, 52-latek, ma w organizmie 2,5 promila alkoholu.
Pół godziny później inna policyjna załoga zatrzymała w Myślenicach na ul. Pardyaka osobowego opla. Kierujący tym samochodem 52-letni myśleniczanin był w stanie nietrzeźwości (0,7 promila). Po badaniu narkotesterem okazało się, że młody kierowca osobowego fiata, zatrzymany do kontroli drogowej w Porębie, znajduje się pod wpływem narkotyków. 20 i 27-latek (obaj z gminy Myślenice) zostali zatrzymani. Oprócz zarzutu kierowania pod wpływem narkotyków mogą odpowiadać za przestępstwo posiadania zabronionej substancji, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Wszystkim kontrolowanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz obligatoryjny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas kontroli stracili prawa jazdy. Policyjne akcje tego typu będą prowadzone cyklicznie, w wybrane dni, w różnych miejscach powiatu myślenickiego.Myślenice: policjanci u podopiecznych środowiskowego hufca pracy[3 grudnia 2013 r.] Na zaproszenie Komendanta Środowiskowego Hufca Pracy 6-10 w Myślenicach z kilkunastoosobową grupą młodzieży w wieku 16-18 lat korzystających z oferty tej placówki spotkali się policjanci Wydziału Prewencji KPP. Asp. Dorota Radoń (pełniąca służbę w Rewirze Dzielnicowych WP KPP)oraz st. asp. Szymon Sala podczas prelekcji omówili m.in.: rolę prewencji, przeciwdziałanie oraz konsekwencje prawne czy społeczne złamania prawa (na przykładach zdarzeń notowanych w policyjnych rejestrach), zagrożenia związane z narkotykami i alkoholem – nie tylko dla kierowców, reagowanie na przemoc domową (rola organizacji pomocowych), wybrane rodzaje przestępstw internetowych, etc.Sułkowice: ciało mężczyzny znalezione w rzece[6 grudnia 2013 r.] Około 9:00 policyjni śledczy nadzorowani przez prokuratora rozpoczęli czynności w Sułkowicach, skąd dotarło zgłoszenie o znalezieniu zwłok mężczyzny w rzece Harbutówka przepływającej przez miasto.
Z pierwszych ustaleń wynika, że przyczyną śmierci 61-latka z Sułkowic było prawdopodobnie utonięcie, do którego doszło w godzinach wieczornych poprzedniego dnia lub w nocy. Niewykluczone, że mężczyzna w chwili zdarzenia mógł być pod wpływem alkoholu. Ciało zmarłego będzie badane przez biegłych sądowych.Myślenice: dwie młode osoby podtrute tlenkiem węgla – policjanci i strażacy proszą o ostrożność[6 grudnia 2013 r.] Po godz. 17:00 w jednym z domów położonych w zachodniej części Myślenic interweniowały służby (ratownicy medyczni, strażacy, policjanci) w związku z zatruciem tlenkiem węgla mężczyzny i kobiety (20 i 18 lat), którzy korzystali z łazienki, gdzie zamontowany jest piecyk gazowy.

Poszkodowani trafili do jednego z krakowskich szpitali specjalistycznych na obserwację. Funkcjonariusze przypominają o kontrolach przewodów kominowych oraz możliwości zamontowania czujników tlenku węgla


Brzączowice: potrącenie nastolatka na przejściu dla pieszych[10 grudnia 2013 r.] Około 7:15 policjanci ruchu drogowego interweniowali na drodze wojewódzkiej nr 967 w Brzączowicach, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z osobą ranną. Jak wynika ze wstępnych ustaleń wchodzący lub stojący przed oznakowanym przejściu dla pieszych chłopiec został potrącony (zahaczony) przez jadące na Myślenice dostawcze iveco, którym kierował 28-latek z gminy Gdów (trzeźwy). 14-latek z gminy Dobczyce z urazami kończyn trafił do myślenickiego szpitala.


Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.Powiat myślenicki: policyjne interwencje wobec osób zagrożonych wychłodzeniem


W listopadzie br. pełniący służbę zewnętrzną myśleniccy policjanci ogniwa patrolowego interweniowali co najmniej cztery razy wobec osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia związanej z możliwością wychłodzenia organizmu.Do wszystkich zdarzeń dochodziło po zmroku, kiedy osoby upojone alkoholem leżały przy ujemnej temperaturze np. przed klatkami schodowymi bloków, w okolicy wiejskich sklepów, na chodnikach. 45-latek z Myślenic, 58-latek z Tokarni, 29-latek z Myślenic oraz 33-latek z gminy Myślenice trafili pod opiekę lekarzy lub członków rodzin.


Opracował:

st. asp. Szymon Sala
KPP w Myślenicach

12 grudnia 2013 r.

foto:KPP Myślenice
redakcja dnia grudzień 14 2013 18:15:00
0 Komentarzy · 876 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 189
Najnowszy Użytkownik: Sylwia
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl