Strona Główna · · Czerwiec 01 2020 23:54:35
Najczęściej czytane

Tekst alternatywny Ścieki wprost do rzeki (foto video)

Tekst alternatywny Procesja Bożego Ciała (foto video)

Tekst alternatywny Siepraw Budżet Obywatelski Sondaż

Kurtki i płaszcze damskie - zobacz na Ceneo.pl


Tekst alternatywny Łoś w Myślenicach

Tekst alternatywny Sieprawski bieg przełajowy

Tekst alternatywny Rejs po zalewie dobczyckim

Tekst alternatywny Sprawca napadu na tle seksualnym aresztowany

Tekst alternatywny Czy mieszkańcy mają kontakt z sołtysami
Kronika policyjna:rozbił samochód na latarni,po alkoholu z karabinkiem,policjanci u przedszkolaków,ćwiczenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo
Wiadomości


[15 listopada 2013 r.] Policjanci i strażacy interweniowali około 20:30 w Osieczanach, gdzie – jak wynika ze wstępnych ustaleń – jadący osobowym mitsubishi 23-latek z gminy Myślenice po pokonaniu zakrętu na drodze powiatowej stracił panowanie nad samochodem, zjechał z jezdni wprost na przydrożny słup latarni. Młody kierowca miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Doznał obrażeń ciała wymagających obserwacji lekarskiej, nie zagrażających życiu. Policjanci ustalili, że mężczyzna był już notowany za podobne przestępstwo – kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 i kolejny zakaz prowadzenia pojazdów.[17 listopada 2013 r.] Około 22:00 patrol policjantów prewencji postanowił sprawdzić zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który miał w Myślenicach poruszać się drogą publiczną z bronią w ręce, stwarzając przy tym zagrożenie w ruchu pojazdów. Faktycznie funkcjonariusze zauważyli schodzącą z Góry Borzęckiej jezdnią wojewódzkiej 967-ki osobę, która w rękach trzymała przedmiot przypominający broń. Okazało się, że był to karabin pneumatyczny, tzw. wiatrówka (zabezpieczona do dalszych czynności). Mężczyzna nie chciał podać swoich danych. Dopiero w komendzie było wiadomo, że jest to 50-latek z gminy Myślenice. Swoją wyprawę tłumaczył tym, że chciał postraszyć jednego z mieszkańców ul. Kazimierza Wielkiego. Doprowadzony był pod silnym działaniem alkoholu (miał 2,6 promila). Za wykroczenia, których się dopuścił odpowie przed sądem.
[19 listopada 2013 r.] W siedzibie KPP zawitało ponad trzydziestu małych wychowanków Przedszkola Samorządowego z Wiśniowej. W trakcie spotkania mali goście mieli okazję posłuchać m.in. o codziennej służbie funkcjonariuszy, pożytkach wynikających z używania elementów odblaskowych, bezpieczeństwie na drodze, podczas zabawy i w innych sytuacjach. Duże zainteresowanie wywołał pokaz policyjnego sprzętu – radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego. O pracy policjantów tego ogniwa opowiadał podkom. Krzysztof Grzybek, a z planszami edukacyjnymi na temat bezpiecznych zachowań zapoznał przedszkolaków st. asp. Szymon Sala. Po spotkaniu dzieci otrzymały drobne upominki – m.in. książeczki edukacyjne „Uczymy się żyć bezpiecznie” opracowane w KPP Myślenice.


[20 listopada 2013 r.] Na terenie myślenickiego Zarabia (m.in. na stadionie sportowym KS „Dalin” Myślenice) miały miejsce ćwiczenia dowódczo-sztabowe około 50 funkcjonariuszy i pracowników myślenickiej policji (z udziałem strażaków i ratowników medycznych). Punktem wyjścia było zbiorowe zakłócenie ładu i porządku publicznego przez pseudokibiców drużyny gości, którzy zostali wpuszczeni na stadion sportowy podczas trwania imprezy masowej, a jednocześnie ich część pozostawała przed bramą obiektu. Do przywracania porządku użyty zostaje nieetatowy pododdział zwarty złożony z policjantów z Myślenic i Dobczyc. Do dalszych ekscesów dochodzi jednak poza stadionem, m.in. w parku miejskim, gdzie grupka kibiców dopuszcza się napaści i zranienia przechodnia. Napastnicy rozbiegają się. Policjanci wzywają do rannego pomoc medyczną i podejmują pościg za przestępcami, Udaje się ich zatrzymać na zalesionych zboczach Ukleiny, przy jednym policjanci odnajdują niebezpieczne narzędzie, którego wcześniej użył. Ćwiczenia nadzorowali i prowadzili oficerowie Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Robert Biela, Naczelnik i Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji – kom. Grzegorz Zając, nadkom. Krzysztof Pyzio. Gośćmi i obserwatorami przedsięwzięcia byli m.in. szefowie państwowej straży pożarnej, straży miejskiej, przedstawiciele komórek zarządzania kryzysowego starostwa powiatowego i miejscowego urzędu miasta i gminy, prezesi piłkarskich klubów sportowych z terenu powiatu. Podsumowując akcję, mł. insp. Robert Biela uznał, że tego rodzaju ćwiczenia – których przebieg, poza początkiem działań na stadionie sportowym, pozostawał dla policjantów nieznany – pozwalają doskonalić współdziałanie między funkcjonariuszami oraz pozostałymi służbami, instytucjami, w przypadku wystąpienia podobnych zdarzeń, jak też wyeliminować zaobserwowane niedociągnięcia.

Opracował:

st. asp. Szymon Sala
asystent ds. prasowo-informacyjnych
KPP w Myślenicach
foto:KPP Myślenice
redakcja dnia listopad 21 2013 19:31:20
0 Komentarzy · 766 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 189
Najnowszy Użytkownik: Sylwia
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl