Strona Główna · · Czerwiec 01 2020 23:57:30
Najczęściej czytane

Tekst alternatywny Ścieki wprost do rzeki (foto video)

Tekst alternatywny Procesja Bożego Ciała (foto video)

Tekst alternatywny Siepraw Budżet Obywatelski Sondaż

Kurtki i płaszcze damskie - zobacz na Ceneo.pl


Tekst alternatywny Łoś w Myślenicach

Tekst alternatywny Sieprawski bieg przełajowy

Tekst alternatywny Rejs po zalewie dobczyckim

Tekst alternatywny Sprawca napadu na tle seksualnym aresztowany

Tekst alternatywny Czy mieszkańcy mają kontakt z sołtysami
Lubień: trzy śmiertelne ofiary wypadku drogowego
Wiadomości [19 listopada 2013 r.] Około godz. 10:50 w Lubniu na drodze krajowej nr 7, doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Służbom, które bardzo szybko pojawiły się na miejscu, nie udało się niestety zapobiec ofiarom – zginęły trzy osoby, czwarta walczy o życie w szpitalu.

Jak udało się dotychczas ustalić jadąca w stronę Krakowa ciężarówka, zespół pojazdów, ciągnik siodłowy Iveco z naczepą z ładunkiem, którą kierował 50-letni obywatel Federacji Rosyjskiej, mieszkaniec obwodu pskowskiego (trzeźwy, nie odniósł żadnych obrażeń) zderzyła się czołowo z Dodgem Caravanem, którym podróżowała rodzina z gminy Raba Wyżna (powiat nowotarski). Kolizja samochodów była tragiczna w skutkach. Ratownicy medyczni podjęli natychmiast akcję resuscytacyjną wobec wszystkich czterech osób z minivana, trwała ona kilkadziesiąt minut. Czynności życiowe zdołano przywrócić tylko jednej osobie. Na miejscu wypadku ponieśli śmierć 79-letni ojciec, 78-letnia matka oraz ich 50-letni syn (kierowca). Wnuczka kobiety i mężczyzny, którzy zginęli, 27-letnia kobieta, została przetransportowana tuż po zderzeniu samochodów do jednego z krakowskich szpitali specjalistycznych śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jej stan lekarze ocenili jako bardzo poważny. Już po kilku minutach przy wypadku pierwsi pojawili się ratownicy medyczni, strażacy oraz pełniący służbę w Lubniu dzielnicowi, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, kierowali ruchem. W krótkim czasie do akcji włączyły się dalsze zastępy strażaków, inne policyjne patrole, w tym z WRD KWP w Krakowie, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Na miejscu pracował prokurator Prokuratury Rejonowej w Myślenicach. Tego samego dnia zostali przesłuchani naoczni świadkowie zdarzenia. Uszkodzone pojazdy trafiły na parking strzeżony, zostały już przebadane przez biegłego sądowego z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych. Wstępne ustalenia prokuratury i policji wskazują na to, że przyczyną wypadku mogło być przyśnięcie, zasłabnięcie kierowcy dodga na nowotarskich numerach rejestracyjnych, przejechanie linii ciągłej i wjechanie na jadącą prawidłowo z naprzeciwka ciężarówkę.

foto:KPP Myślenice
Image and video hosting by TinyPicJest to jedna z hipotez, którą badają śledczy w prowadzonym w tej sprawie postępowaniu. Do godz. 14:00 (kiedy zakończono czynności procesowe, usunięto uszkodzone pojazdy i zneutralizowano wycieki płynów) dwukierunkowy, jednojezdniowy odcinek zakopianki był całkowicie zablokowany. W tym czasie policjanci kierowali jadące w kierunku Podhala pojazdy przez centrum Lubnia, na tzw. starą zakopiankę (ruch odbywał się bez zakłóceń).


Opracował:

st. asp. Szymon Sala
asystent ds. prasowo-informacyjnych
KPP w Myślenicach
redakcja dnia listopad 21 2013 16:52:50
0 Komentarzy · 793 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 189
Najnowszy Użytkownik: Sylwia
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl