Strona Główna · · Czerwiec 04 2020 12:06:56
Najczęściej czytane

Tekst alternatywny Ścieki wprost do rzeki (foto video)

Tekst alternatywny Procesja Bożego Ciała (foto video)

Tekst alternatywny Siepraw Budżet Obywatelski Sondaż

Kurtki i płaszcze damskie - zobacz na Ceneo.pl


Tekst alternatywny Łoś w Myślenicach

Tekst alternatywny Sieprawski bieg przełajowy

Tekst alternatywny Rejs po zalewie dobczyckim

Tekst alternatywny Sprawca napadu na tle seksualnym aresztowany

Tekst alternatywny Czy mieszkańcy mają kontakt z sołtysami
Kronika Policyjna:śmierć pieszego na zakopiance,kolizja po pijanemu,zderzenie trzech samochodów
Wiadomości Apel policji: nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

Nadchodzące, trudne, zimowe warunki atmosferyczne, bywają przyczyną tragicznych zdarzeń, kończących się nawet śmiercią spowodowaną hipotermią. Na to ryzyko najczęściej narażeni są bezdomni, pozostający pod wpływem alkoholu, ale także osoby samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Policja apeluje: nie przechodźmy obojętnie obok człowieka, któremu grozi zamarznięcie. Reagujmy, kiedy widzimy, że osoba bezdomna, chora, nieporadna czy nietrzeźwa potrzebuje pomocy. Informujmy o tym policję, straż miejską lub instytucje pomocowe. Wystarczy telefon pod numer alarmowy 997 lub 112, by uchronić kogoś od zamarznięcia i uratować czyjeś życie. W Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach i Komisariacie Policji w Dobczycach weszły w już życie rozwiązania organizacyjne pozwalające na sprawniejsze udzielanie pomocy osobom pozostającym w opisywanych sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Dziesięć szkół z powiatu myślenickiego bierze udział w konkursie „Odblaskowa szkoła”

Placówki oświatowe (szkoły podstawowe) w Stadnikach (gmina Dobczyce), Głogoczowie, Sułkowicach, Skomielnej Białej, Biertowicach, Drogini, Trzebuni, Krzywaczce, Stróży i Jaworniku kontynuują realizację tegorocznych założeń akcji „Odblaskowa szkoła”. Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Organizatorami działań są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski. Od 12 listopada br. m.in. przez policjantów WRD KPP w Myślenicach będą oceniane konkursowe inicjatywy podejmowane przez szkoły, a w drugiej połowie grudnia odbędzie się uroczyste zakończenie konkursu powiązane z wręczeniem nagród.

Krzeczów: śmierć pieszego na „zakopiance”

[4 listopada 2013 r.] Około 18:00 na drodze krajowej nr 7 w Krzeczowie (gmina Lubień) doszło do tragicznego potrącenia pieszego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów myślenickiego ruchu drogowego idący poboczem 69-letni mieszkaniec gminy Lubień zginął na miejscu uderzony przez Forda Transita na limanowskich numerach rejestracyjnych, kierowanego przez 28-latka (trzeźwy). Policyjne czynności na miejscu oraz dalsze postępowanie wyjaśniające w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Myślenicach.

Krzyszkowice: spowodował kolizję po pijanemu, wiózł dzieci
[9 listopada 2013 r.] Około 13:30 na „zakopiance” w Krzyszkowicach kierowca Opla Astry na mokrej jezdni stracił panowanie nad samochodem i uderzył jego przodem w metalowe bariery ochronne rozdzielające jezdnie – najpierw po lewej, później po prawej stronie. 51-letni mieszkaniec gminy Myślenice znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał w organizmie promil alkoholu. W samochodzie wiózł dwójkę ośmioletnich dzieci. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów, o czym zdecyduje sąd.

Krzeczów: zderzenie trzech samochodów na siódemce, po wypadku cztery osoby wymagały hospitalizacji
[10 listopada 2013 r.] Około 10:00 na „zakopiance” w Krzeczowie (gmina Lubień) doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego 29-letnia kierująca osobowym mercedesem, kobieta z gminy Skawina, jadąc w kierunku Zakopanego, na zakręcie w prawo, z nieznanych jeszcze przyczyn straciła panowanie nad samochodem i wjechała na sąsiednią jezdnię, gdzie zderzyła się z dwoma jadącymi prawidłowo na Kraków samochodami: fiatem punto (bocznie) oraz czołowo z citroenem (oba na nowotarskich tablicach rejestracyjnych). Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi. Najciężej ranny, pasażer mercedesa, 63-latek, został przetransportowany śmigłowcem LPR do jednego z krakowskich szpitali specjalistycznych. Ma m.in. liczne złamania. Pozostali poszkodowani, poza jedną osobą, którą opatrzono na miejscu, trafili do szpitali w Nowym Targu (42-letni kierujący citroenem), Limanowej (pasażer citroena, lat 35) oraz w Myślenicach (kierująca mercedesem) – ich obrażenia nie zagrażają życiu. Na miejscu zdarzenia interweniowały dwie załogi policyjne, dwa zastępy zawodowych strażaków z Myślenic i jeden druhów-ochotników z Lubnia. Ruch na „zakopiance”, do czasu usunięcia uszkodzonych pojazdów z jezdni i pasa drogowego, został wstrzymany. Policjanci kierowali jadących na Podhale na objazdy, później wahadłowo kierowali ruchem dopuszczając do przejazdu jedną jezdnię. Utrudnienia w ruchu trwały około 60 minut. Policjanci w prowadzonym postępowaniu wyjaśniają okoliczności i przyczyny opisywanego wypadku drogowego.

Opracował:
st. asp. Szymon Sala
KPP w Myślenicach
Foto:KPP MYślenice
redakcja dnia listopad 12 2013 22:11:52
0 Komentarzy · 766 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 189
Najnowszy Użytkownik: Sylwia
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl