Strona Główna · · Czerwiec 01 2020 23:55:57
Najczęściej czytane

Tekst alternatywny Ścieki wprost do rzeki (foto video)

Tekst alternatywny Procesja Bożego Ciała (foto video)

Tekst alternatywny Siepraw Budżet Obywatelski Sondaż

Kurtki i płaszcze damskie - zobacz na Ceneo.pl


Tekst alternatywny Łoś w Myślenicach

Tekst alternatywny Sieprawski bieg przełajowy

Tekst alternatywny Rejs po zalewie dobczyckim

Tekst alternatywny Sprawca napadu na tle seksualnym aresztowany

Tekst alternatywny Czy mieszkańcy mają kontakt z sołtysami
Kronika policyjna
Wiadomości Dobczyce: śmiertelne potrącenie pieszego

[12 października 2013 r.] Około 13:10 w Dobczycach na ul. Dębowej zginął pieszy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów przekraczający jezdnię 68-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez 30-letniego kierującego Oplem Vivaro (trzeźwy podczas zdarzenia). Kierujący i ofiara wypadku to mieszkańcy Dobczyc. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Myślenicach.

Pcim: wśród uczniów o bezpieczeństwie na drodze

[1 października 2013 r.] Szkoła Podstawowa nr 1 im. Królowej Jadwigi w Pcimiu zorganizowała spotkanie edukacyjne pt. „Bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły”. Z zaproszenia dyrekcji tej placówki oświatowej skorzystała policjantka Zespołu ds. Nieletnich i Patologii WP KPP w Myślenicach. Z elementarnymi zasadami uczestnictwa w ruchu drogowym zapoznawał uczniów inspektor Wawelek – maskotka małopolskiej policji. W ubiegłym roku uczniowie podstawówki z Pcimia zostali wyposażeni w elementy odblaskowe, a w bieżącym również zadbano o to, by każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał odblaskową chustę, breloczek oraz bransoletkę w rozdaniu których pomagała policjantka i Wawelek; następnie oboje zaprosili wszystkich uczniów klas I-III na edukacyjny spacer do centrum Pcimia. W czasie przejścia ulicami najmłodsi poznawali przepisy ruchu drogowego poprzez praktyczne działanie oraz stosowanie się do rad policjantki, która zwracała uwagę dzieci na zachowanie się w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Klasy starsze zostały zapoznane z tematyką bezpieczeństwa poprzez pogadanki połączone z prezentacja multimedialną Celem imprezy było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo uczniów, uświadomienie odpowiedzialności, która wiąże się z funkcjonowaniem dziecka w otaczającej go rzeczywistości oraz kształtowanie postawy zaufania do funkcjonariuszy policji.

Image and video hosting by TinyPic


Krzeczów: cztery osoby poszkodowane w wypadku na „siódemce”

[6 października 2013 r.] Około 2:35 na „zakopiance” w Krzeczowie (gmina Lubień) doszło do bardzo poważnego w skutkach zdarzenia drogowego, podczas którego – jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów – kierująca osobowym BMW (na numerach rejestracyjnych powiatu suskiego) 18-latka, z nieustalonych przyczyn straciła panowanie nad samochodem, zjechała z drogi i uderzyła w przydrożny budynek gospodarczy (stodołę). W wyniku zdarzenia kierująca oraz trzech pasażerów auta (mężczyźni w wieku 22-26 lat) doznało obrażeń ciała. U kobiety i jednego z mężczyzn lekarze stwierdzili wstępnie stan zagrażający życiu lub ciężki. Jeden pasażer – 22-latek z potłuczeniami – pozostał w myślenickiej lecznicy, pozostali trafili do krakowskich szpitali specjalistycznych. Wszyscy podróżujący BMW pochodzili z jednej z wiosek w gminie Jordanów. W tej chwili nie wiadomo, czy kierująca lub pasażerowie byli pod działaniem alkoholu, będzie to przedmiotem dalszych badań. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Myślenicach.


Zatrzymanie fałszywego wnuczka, który działał także w Myślenicach

Nowotarscy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Łowicza (woj. łódzkie) zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o oszustwa metodą „na wnuczka”. Do zatrzymania doszło 2 października br. na terenie Łowicza w województwie łódzkim. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. Podejrzanym okazał się 24-letni mieszkaniec Łowicza. Przedstawiono mu zarzuty dokonania oszustw na terenie Nowego Targu, Rabki-Zdroju i Myślenic. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Targu, w dniu 4 października 2013 roku został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Myślenice: spotkanie klubu seniora z policjantem

[10 października 2013 r.] O godz. 16:00 działający w siedzibie Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, ul. Marszałka Piłsudskiego Klub Seniora gościł asystenta ds. prasowo-informacyjnych KPP w Myślenicach. Policjant wśród zrzeszonych, a spotykającym się tam cyklicznie osób starszych przeprowadził prelekcję związaną z zagrożeniami dotyczącymi osób dotyczącymi tej grupy osób. Wystąpienie dotyczyło przede wszystkim zagadnień związanych z prewencją kryminalną. Podczas spotkania podkreślono ważności współpracy międzyinstytucjonalnej, potrzeby wspólnego działania mieszkańców i policji, omówiono m.in. metody dokonywania przestępstw przeciwko mieniu na przykładach z terenu powiatu myślenickiego: włamania do domów mieszkalnych pod nieobecność domowników, oszustwa m. in. „na wnuczka”, podawanie się sprawców za przedstawicieli instytucji publicznych, wyłudzenia, domokrążcy oferujący towary do sprzedaży, elementy prawa konsumenckiego (kredyty, wycieczki zakończone ratalną sprzedażą towarów), interwencje u powiatowego rzecznika praw konsumenta, itd. oraz opisano pokrótce środki zaradcze jak zapobiegać wymienionym przestępstwom.


Opracował:

st. asp. Szymon Sala
KPP w Myślenicach
14 października 2013 r.
redakcja dnia październik 15 2013 19:20:41
0 Komentarzy · 721 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 189
Najnowszy Użytkownik: Sylwia
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl