Strona Główna · · Czerwiec 01 2020 23:50:27
Najczęściej czytane

Tekst alternatywny Ścieki wprost do rzeki (foto video)

Tekst alternatywny Procesja Bożego Ciała (foto video)

Tekst alternatywny Siepraw Budżet Obywatelski Sondaż

Kurtki i płaszcze damskie - zobacz na Ceneo.pl


Tekst alternatywny Łoś w Myślenicach

Tekst alternatywny Sieprawski bieg przełajowy

Tekst alternatywny Rejs po zalewie dobczyckim

Tekst alternatywny Sprawca napadu na tle seksualnym aresztowany

Tekst alternatywny Czy mieszkańcy mają kontakt z sołtysami
Bezpieczna droga do szkoły 2013
Wiadomości Wraz z nowym rokiem szkolnym, po raz kolejny ruszy akcja policji, której głównym celem będzie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach, szczególnie w czasie ich dojścia i powrotu ze szkoły. Funkcjonariusze myślenickiej i dobczyckiej policji oraz straży miejskiej podczas działań wzmożonych „Bezpieczna droga do szkoły 2013”, obejmujących okres od 2 do 6 września br., będą dążyć do zminimalizowania zagrożeń w rejonach szkół, szczególnie tych występujących w ruchu drogowym. Jak wskazują statystyki nadal główną przyczyną zgonów i trwałego kalectwa w grupie wiekowej osób od 5 do15 lat są wypadki drogowe, w których dzieci występują jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego: jako piesi, rowerzyści, albo pasażerowie pojazdów mechanicznych. Dane policji pokazują, że około 5% ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Polsce stanowią dzieci, a blisko 15% rannych w wypadkach drogowych to osoby w wieku 5 do 15 lat.

Image and video hosting by TinyPic


Podczas akcji policja obejmie nadzorem zwłaszcza te szkoły, które są położone bezpośrednio przy ciągach komunikacyjnych, zagrożone wypadkowością, o dużym natężeniu ruchu pieszych. W swoje działania myślenicka policja i straż miejska wpisze także edukację uczniów. Funkcjonariusze pełniący służbę w rejonach szkół, w porozumieniu z pedagogami, będą podczas krótkich spotkań uczyć najmłodszych uczestników ruchu drogowego zasad bezpiecznego poruszania się i opowiadać o innych zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać uczniowie. Szczególną opieką funkcjonariusze otoczą pierwszaków, którzy nie mają jeszcze pełnej wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze. Akcja policji zostanie poprzedzona, jeszcze przed pierwszym dzwonkiem, lustracją infrastruktury drogowej w okolicach szkół. Policjanci skontrolują stan nawierzchni dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych, sygnalizację świetlną, zwrócą uwagę między innymi na to, czy pasy na przejściach dla pieszych się nie zatarły i czy znajdują się przy nich znaki informujące o tym, że po „zebrze” mogą przechodzić dzieci oraz czy nic nie przysłania znaków drogowych informujących na przykład o ograniczeniu prędkości. Pamiętajmy, że wszelkie spostrzeżenia na temat nieprawidłowości związanych z organizacją ruchu drogowego w pobliżu szkół, miejscach niebezpiecznych, możemy zgłaszać sami pod nr telefonu myślenickiej drogówki (12) 372 – 92 – 40, (12) 372 – 92 – 27 lub dyżurnemu KPP w Myślenicach, tel. (12) 372 – 92 – 00 lub KP w Dobczycach, tel. (12) 271-12-01. Niebawem myślenicka policja otrzyma z wydziałów edukacji urzędów miejskich i gminnych wykazy przewoźników i linii autobusowych, którymi dzieci będą dowożone do szkół w powiecie myślenickim. Ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych we wrześniu i październiku policjanci z Myślenic i Dobczyc będą dążyć do skontrolowania wszystkich takich pojazdów.
Nie tylko w rejonach szkół policjanci będą zdecydowanie reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, szczególnie takie jak nadmierna prędkość, kierowanie po użyciu alkoholu, wyprzedzanie w rejonach przejść dla pieszych i w okolicach placówek oświatowych, przewożenie dzieci pojazdami niesprawnymi technicznie oraz w sposób zagrażający ich bezpieczeństwu, a także na inne wykroczenia stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym. Pamiętajmy o fotelikach ochronnych lub zapięciu pasów bezpieczeństwa – dla dzieci rodziców, którzy będą przewozić je zgodnie z przepisami policjanci przygotowali upominki, maskotki pancernika – akcja „Klub pancernika klika w fotelikach”. Niestety, policjanci często zauważają sprzyjające wypadkom zachowania rodziców będących kierowcami odwożącymi dzieci (wysadzanie ich przy szkołach bezpośrednio na jezdnię z zatrzymaniem pojazdu na pasie ruchu i przy odbywającym się ruchu innych pojazdów) lub odprowadzający je do szkoły (utrwalanie nawyku korzystania z niebezpiecznych dróg dojścia do placówki oświatowej, zezwalanie na wybieganie dzieci na ulicę, przebieganie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych). Policja apeluje do rodziców o:


• pokazanie dziecku najbezpieczniejszej (niekoniecznie tej najkrótszej) drogi do szkoły i w miarę możliwości pokonanie tej trasy przed początkiem roku szkolnego,
• wskazanie uczniowi w jakich miejscach i w jaki sposób bezpiecznie przechodzi się przez jezdnię,
• wyposażenie go w elementy odblaskowe, poinstruowanie jak ma się zachować przy wsiadaniu i wysiadaniu z autobusu,
• poinformowanie dziecka, o tym, że jeżeli w szkole spotka go jakaś przykrość, to powinno szukać pomocy u wychowawcy lub pedagoga.


Liczymy, że współpraca rodziców i nauczycieli z policjantami zaowocuje poprawą bezpieczeństwa nie tylko na początku roku szkolnego, ale i w następnych miesiącach.

st. asp. Szymon Sala
KPP w Myślenicach
redakcja dnia wrzesień 01 2013 12:16:57
0 Komentarzy · 610 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 189
Najnowszy Użytkownik: Sylwia
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl