Strona Główna · · Czerwiec 01 2020 23:59:26
Najczęściej czytane

Tekst alternatywny Ścieki wprost do rzeki (foto video)

Tekst alternatywny Procesja Bożego Ciała (foto video)

Tekst alternatywny Siepraw Budżet Obywatelski Sondaż

Kurtki i płaszcze damskie - zobacz na Ceneo.pl


Tekst alternatywny Łoś w Myślenicach

Tekst alternatywny Sieprawski bieg przełajowy

Tekst alternatywny Rejs po zalewie dobczyckim

Tekst alternatywny Sprawca napadu na tle seksualnym aresztowany

Tekst alternatywny Czy mieszkańcy mają kontakt z sołtysami
Myślenice: 7-letni chłopiec utonął w Rabie
Wiadomości foto:Siepraw-Info

Około godz. 18:00 do dyżurnego myślenickiej policji dotarło zgłoszenie od 27-letniej mieszkanki Myślenic (pochodzącej z gminy Pcim), o tym, że wypoczywając nad prawym brzegiem rzeki Raby, w pobliżu remontowanego obiektu hydrotechnicznego (tzw. górnego jazu), na wybetonowanym fragmencie przy lokalu gastronomicznym, straciła kontakt z kąpiącym się nieopodal swoim siedmioletnim synem Filipem. Kobieta miała pod swoją opieką także 6-letnią córkę (dziewczynce nic się nie stało). Wspólnie z innymi przygodnymi osobami rozpoczęła na własną rękę poszukiwania syna, ale nie dało to żadnego efektu. Policja i inne służby o zaginięciu chłopca zostały powiadomione przez jego matkę po około 50 minutach od stwierdzenia tego faktu. Do zdarzenia doszło w miejscu, w którym przebywało w tym czasie wiele osób.

Do akcji poszukiwawczej włączyło się łącznie 25 przedstawicieli służb, 11 pojazdów (11 funkcjonariuszy KPP Myślenice, 7 strażaków KPPSP, 5 druhów z OSP Myślenice – Zarabie (użyto quada), 2 strażników miejskich). Penetrowano rejon przyległy do rzeki na Zarabiu – w obu kierunkach nurtu rzeki, tereny rekreacyjne, place zabaw, dotarto także do miejsca zamieszkania chłopca, funkcjonariusze rozmawiali z drugim z rodziców, sąsiadami rodziny, etc.

W krótkim czasie od rozpoczęcia działań, 30-letni mężczyzna, letnik z woj. śląskiego, kilkadziesiąt metrów od brzegu (tj. miejsca gdzie wcześniej przebywał z matką i siostrą chłopiec), pod taflą wody, w około 1,5 metrowym załamaniu dna rzeki, znalazł bezwładnego, nie dającego oznak życia zaginionego Filipa. Natychmiast wyciągnął go z wody i przekazał strażakom – ratownikom medycznym, którzy rozpoczęli reanimację.

Teren odgrodzono od osób postronnych. Kontynuowano resuscytację (załoga karetki pogotowia). Chłopiec trafił do myślenickiego szpitala. O godz. 20:05 do służb dotarła informacja, że nie udało się przywrócić funkcji życiowych dziecka, chłopiec zmarł. Decyzją prokuratury jego ciało zostanie zbadane w zakładzie medycyny sądowej celem ustalenia bezpośredniej przyczyny zgonu. Matce dziecka policjanci zaoferowali pomoc psychologiczną. Czynności służb trwały na miejscu do późnych godzin wieczornych. Miejsce wypadku zostało fizycznie zabezpieczone do dalszych czynności procesowych (w tym m.in. oględzin dna rzeki przez biegłego hydrologa).

W lipcu na terenie gdzie odnaleziono dziecko prowadzone były prace naprawcze uszkodzeń popowodziowych umocnień jazu. Przy tych czynnościach wykorzystywano ciężki sprzęt, a jego działania zmieniły dno rzeki. Kąpielisko na tzw. górnym jazie nie ma charakteru formalnego, ale jest powszechnie użytkowane przez wypoczywających, tak z Myślenic, jak i przyjezdnych.

Na miejscu pracował prokurator Prokuratury Rejonowej w Myślenicach, policyjna grupa dochodzeniowa. Śledczy będą w prowadzonym postępowaniu szczegółowo badać przyczyny i okoliczności zdarzenia, w tym związane z miejscem, na którym doszło do tragedii. Prokuratura i policja sprawdzają okoliczności śmierci dziecka m.in. pod kątem art. 155 kodeksu karnego (kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5) oraz art. 160 tegoż kodeksu (kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3) oraz. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie jest w toku.


Opracował:

st. asp. Szymon Sala
asystent ds. prasowo-informacyjnych
KPP w Myślenicach
redakcja dnia lipiec 25 2013 14:49:54
0 Komentarzy · 1052 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 189
Najnowszy Użytkownik: Sylwia
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl