Strona Główna · · Kwiecień 02 2020 16:24:05
Najczęściej czytane

Tekst alternatywny Ścieki wprost do rzeki (foto video)

Tekst alternatywny Procesja Bożego Ciała (foto video)

Tekst alternatywny Siepraw Budżet Obywatelski Sondaż

Kurtki i płaszcze damskie - zobacz na Ceneo.pl


Tekst alternatywny Łoś w Myślenicach

Tekst alternatywny Sieprawski bieg przełajowy

Tekst alternatywny Rejs po zalewie dobczyckim

Tekst alternatywny Sprawca napadu na tle seksualnym aresztowany

Tekst alternatywny Czy mieszkańcy mają kontakt z sołtysami
Burmistrz Myślenic oskarżony.
Wiadomości
Akt oskarżenia przeciwko burmistrzowi i dwóm innym osobom skierowała do Sądu Rejonowego w Myślenicach Prokuratura Okręgowa w Krakowie


Trzy osoby - burmistrz Myślenic Maciej O., przedsiębiorca Bronisław B. i były prezes spółki gminnej Damian L. - są podejrzewane o usunięcie jednej z uchwał z dokumentacji Zakładu Utylizacji Odpadów. Akt oskarżenia został dzisiaj skierowany do Sądu Rejonowego w Myślenicach – potwierdziła prok. Bogusława Marcinkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Chodzi o spółkę, która zajmuje się budową nowego składowiska śmieci. Jak ustaliła prokuratura, w maju 2006 została usunięta uchwała nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników, która upoważniała zarząd ZUO do zakupu gruntów na poszerzenie składowiska za nie więcej niż 20 zł za metr kw. Tymczasem niedługo potem – z taką samą datą i sygnaturą – pojawiła się w obiegu prawnym inna uchwała, dopuszczająca cenę do 40 zł za metr kw.

Image and video hosting by TinyPic


Jakie transakcje były zawierane w następstwie działań, o które są podejrzewani byli wspólnicy? „Dziennik Polski” dotarł do szczegółowych informacji na ten temat.

Operacje finansowe, które były badane dotyczą roku 2006, ale tak naprawdę sprawa ma swoją genezę dwa lata wcześniej.

Przypomnijmy większościowym udziałowcem ZUO był wówczas Bronisław B., a mniejszościowym gmina Myślenice reprezentowana przez burmistrza. Już w umowie spółki, która została ustanowiona aktem notarialnym w 2004 roku, przedsiębiorca zobowiązał się do sprzedaży swoich nieruchomości w bezpośrednim sąsiedztwie eksploatowanego składowiska. Nie później niż do 31 grudnia 2006. W praktyce chodziło o osiem działek o łącznej powierzchni 1,66 ha.

Do pierwszej transakcji doszło w maju 2006. Zakład Utylizacji Odpadów podpisał wtedy z właścicielem gruntu warunkową umowę sprzedaży (przeniesienie własności nastąpiło w październiku tego samego roku) i nabył dwie działki (0,41 ha) za kwotę 80 tys. zł. Oznacza to - po przeliczeniu - że cena za 1 m kw. wynosiła 19,4 zł. Większa część terenu należącego do przedsiębiorcy przeszła w ręce ZUO w grudniu 2006 (choć znów chodzi o umowę warunkową, bo własność została przeniesiona 29 marca 2007). Tym razem cena była już zdecydowanie wyższa. Za teren o powierzchni 1,25 ha gminna spółka zapłaciła 424 tys. zł, czyli 34 zł za metr kwadratowy. W 2006 roku była to najwyższa cena, jaką spółka ZUO wydała na działki pod nowe składowisko.

Oprócz dwóch transakcji z Bronisławem B., zakupiono również dwie inne działki - od różnych właścicieli - w tym jedną, która kosztowała ponad 52 tys. zł (za 0,1761 ha, co daje po przeliczeniu 30 zł za m kw.).

Gwoli jasności, prawdziwy boom na sprzedaż gruntu Zakładowi Utylizacji Odpadów - i znaczny skok finansowy - nastąpił od 2007 roku.

Image and video hosting by TinyPic


Po tym jak burmistrz usłyszał zarzut od prokuratury, wydał oświadczenie, w którym napisał, że „w wyniku długotrwałego i kosztownego postępowania (Prokuratury Okręgowej w Krakowie) jedyną stwierdzoną nieprawidłowością okazał się brak w siedzibie spółki jednego z dokumentów - uchwały Zgromadzenia Wspólników, choć jej egzemplarz znajdował się i nadal znajduje się u Notariusza". Postawiony zarzut (z art. 276 k.k.) uznał za „bezpodstawny” i „absurdalny”, bowiem – jak dowodził - „działając wyłącznie jako przedstawiciel Wspólnika (Gminy Myślenice), zgodnie z Kodeksem Spółek Handlowych, nie mam i nie miałem bezpośredniego dostępu do dokumentów spółki. Taki dostęp jest w wyłącznej gestii Zarządu Spółki”.
redakcja dnia grudzień 17 2011 12:15:16
0 Komentarzy · 830 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 189
Najnowszy Użytkownik: Sylwia
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl