Strona Główna · · Czerwiec 01 2020 23:09:55
Najczęściej czytane

Tekst alternatywny Ścieki wprost do rzeki (foto video)

Tekst alternatywny Procesja Bożego Ciała (foto video)

Tekst alternatywny Siepraw Budżet Obywatelski Sondaż

Kurtki i płaszcze damskie - zobacz na Ceneo.pl


Tekst alternatywny Łoś w Myślenicach

Tekst alternatywny Sieprawski bieg przełajowy

Tekst alternatywny Rejs po zalewie dobczyckim

Tekst alternatywny Sprawca napadu na tle seksualnym aresztowany

Tekst alternatywny Czy mieszkańcy mają kontakt z sołtysami
Wirus ,,Weelsof''
Wiadomości
Hakerzy podszywają się pod policję i próbują wyłudzić pieniądze za odblokowanie komputera.


W grudniu br. do służb dyżurnych myślenickiej policji kilkakrotnie telefonowali internauci zaniepokojeni komunikatem, który pojawiał się na ekranach ich komputerów. Jak się okazało związane było to ze znanym już funkcjonariuszom z innych jednostek policji atakiem nowej wersji wirusa Weelsof, który blokuje pracę tego rodzaju elektronicznych urządzeń. Hakerzy, podszywając się pod policję, umieszczają komunikat, w którym żądają wpłaty określonej kwoty w zamian za usunięcie blokady (np. po uiszczeniu od 200 do 500 zł m.in. w systemie UKASH).

W sieci pojawiła się nowa wersja wirusa Weelsof, atakująca komputery z systemami operacyjnymi z rodziny MS Windows®. Na ekranie zaatakowanego komputera pojawia się informacja o jego zablokowaniu, np. z logiem policji, międzynarodowego stowarzyszenia policjantów, zdjęciem Komendanta Głównego Policji czy wymyśloną nazwą policyjnej komórki organizacyjnej. Warto podkreślić, że aktywność wirusa w żaden sposób nie jest związana z działaniami polskiej policji, a użyta symbolika, zdjęcia są ogólnodostępne na policyjnych stronach internetowych.

Ciekawostką jest fakt, iż wirus przejmuje kontrolę nad zainstalowaną kamerką internetową – w wyświetlanym komunikacie jest mowa o nagrywaniu obrazu w celu identyfikacji użytkownika. Zablokowanie komputera może nastąpić w wyniku wejścia na zainfekowaną stronę internetową bądź otworzenia zarażonego załącznika wiadomości e-mail. Dokonywane są wtedy zmiany w plikach systemowych i rejestrze systemowym, co powoduje ograniczenie funkcjonalności komputera. Blokada działa również po uruchomieniu komputera w trybie awaryjnym. Funkcjonariusze proszą o nie dokonywanie na konto oszustów żadnych wpłat, a użytkowników zarażonych komputerów ostrzegają, że ewentualny pieniężny przelew i uzyskanie kodu nie gwarantuje odblokowania komputera. Aby nie stać się ofiarą ataku, pamiętajmy o korzystaniu z legalnych i aktualizowanych programów antywirusowych. Jedną z metod na pozbycie się „intruza” może być próba uruchomienia komputera z płyty zawierającej aktualne oprogramowanie antywirusowe (do uzyskania za darmo ze stron producentów) i przeskanowanie urządzenia z usunięciem zdiagnozowanych problemów, bądź przywrócenie kopii zapasowej systemu zrobionej przed infekcją. Niekiedy jedynym rozwiązaniem będzie całkowita reinstalacja systemu.
  
Tekst w oparciu m.in. o dane Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji

Oto sposób na pozbycie się wirusa ,znaleziony w sieci.Czy jest skuteczny ?

Jest to wirus wyłudzający pieniądze od nieświadomych użytkowników komputera.
Przede wszystkim nie stresować się.
Zaczynamy od zrestartowania komputera. Są dwie opcje, albo guzik Reset, albo delikatniejsza opcja CTRL+ALT+DEL i wybieramy Wyloguj. Następnie w prawym dolnym rogu przy guziku wyłączania klikamy strzałkę i wybieramy Uruchom ponownie. Komputer się restartuje i zanim pokaże się pierwsze logo Windows, klikamy klawisz F8, naciskamy aż pokaże się panel wyboru uruchamiania systemu. Wybieramy Tryb awaryjny. System załaduje się "bez niczego" i będzie wyglądał jak W95, ale nie przejmować się tym. Klikamy teraz WinKey + R albo START -> Uruchom i wpisujemy "msconfig". Przechodzimy do zakładki "Uruchamianie" i szukamy pozycji z dziwną nazwą, coś w stylu "zyetgdvuhstbnyv.exe". Element docelowy to "C:\ProgramData\nazwa.exe". Odznaczamy ją, żeby się nie uruchamiała przy starcie, zapisujemy i zamykamy okno. Wybieramy, żeby się jeszcze nie uruchomił ponownie. Następnie przechodzimy do lokalizacji pliku, czyli "C:\ProgramData\", najlepiej START -> Uruchom i wpisujemy ścieżkę "C:\ProgramData\". Znajdujemy plik i go usuwamy. Jeżeli mamy zainstalowany program CCleaner(jak nie, to polecam zainstalować), to przechodzimy do zakładki Narzędzia i wybieramy opcję Autostart. Znajdujemy pozycję z złośliwą aplikacją i ją usuwamy(Usuń Wpis). Przeczyszczamy jeszcze Przy pomocy zakładki Cleaner Pamięć podręczną naszej przeglądarki, sesję, ikony stron oraz cookies. Po takim zabiegu zamykamy wszystko i w menu Start uruchamiamy komputer ponownie.
Gotowe!
Komputer jest czysty i bezpieczny. Możemy jeszcze przeskanować go antywirusem, ale raczej nic nie znajdzie, bo wszystko usunęliśmy.
redakcja dnia styczeń 04 2013 14:04:16
0 Komentarzy · 1206 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 189
Najnowszy Użytkownik: Sylwia
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl