Strona Główna · · Czerwiec 01 2020 22:41:58
Najczęściej czytane

Tekst alternatywny Ścieki wprost do rzeki (foto video)

Tekst alternatywny Procesja Bożego Ciała (foto video)

Tekst alternatywny Siepraw Budżet Obywatelski Sondaż

Kurtki i płaszcze damskie - zobacz na Ceneo.pl


Tekst alternatywny Łoś w Myślenicach

Tekst alternatywny Sieprawski bieg przełajowy

Tekst alternatywny Rejs po zalewie dobczyckim

Tekst alternatywny Sprawca napadu na tle seksualnym aresztowany

Tekst alternatywny Czy mieszkańcy mają kontakt z sołtysami
Starszy pan na zakupach
Wiadomości
Oferował sprzedaż swetra,okradł starszego pana.


Mieszkaniec gminy Myślenice 80-latek wybrał się na zakupy,gdy wychodził z jednego ze sklepów podszedł do niego nieznajomy, w średnim wieku, o śniadej cerze, który zaoferował sprzedaż swetra przewieszonego przez ramię.W trakcie przymiarki swetra nieznajomy zaczął ochoczo pomagać starszemu panu.W trakcie tej pomocy zabrał z wewnętrznej, niezamkniętej kieszeni kurtki portfel wraz z gotówką (kilka tysięcy złotych) i dokumentami.

foto:archiwum
Image and video hosting by TinyPic


Poszkodowany o zniknięciu portfela zorientował się dopiero po odejściu złodzieja.O zaistniałym zdarzeniu zawiadomił policję.

PRZEDŚWIĄTECZNY APEL POLICJI


W okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku policja notuje wzrost zdarzeń ukierunkowanych na mienie: np. włamań do budynków mieszkalnych, samochodów, kradzieży kieszonkowych. Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu ostrożności podczas robienia zakupów w rejonach ciągów handlowych, placów targowych. Uważajmy na kradzieże kieszonkowe, złodziejom sprzyjają tłoczne miejsca. Gotówkę, dokumenty i kluczyki od samochodu trzymajmy w zapinanych wewnętrznych kieszeniach odzieży, najlepiej oddzielnie. Bądźmy czujni przy bankomatach, pamiętajmy, że kodu PIN nie należy zapisywać przy lub na karcie, najlepiej go po prostu zapamiętać. W przypadku kradzieży dokumentów czy karty bankomatowej należy jak najszybciej zastrzec je w banku, aby uniemożliwić złodziejowi niezgodne z prawem wykorzystania naszych danych. W pojazdach nie pozostawiajmy w widocznym miejscu cennych przedmiotów. Pamiętajmy o swoim domostwie i zgromadzonym tam dobytku. W miarę możliwości nie pozostawiajmy go bez dozoru. Kiedy wychodzimy, wyjeżdżamy, w tym, abyśmy czuli się bezpieczniej z pewnością pomoże życzliwy i spostrzegawczy sąsiad, właściwe oświetlenie budynku, instalacje alarmowe, solidne, zamknięte drzwi i okna. Każdemu mieszkańcowi, a przede wszystkim prowadzącym firmy, przedsiębiorcom, policja zaleca zainwestowanie stosunkowo niewielkich pieniędzy w czujki ruchu wyposażone w akustyczny i/lub świetlny alarm, a jeśli to jest możliwe – w kamerę telewizji przemysłowej. Policja apeluje o zachowanie wyjątkowej ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami odwiedzającymi nasze domy, szczególnie wówczas, gdy podają się za pracowników różnych instytucji i jednocześnie żądają wpłat, zaliczek, oferują różne rzeczy do sprzedaży, etc. W dalszym ciągu realne jest zagrożenie oszustwem ze strony przestępców podających się za najbliższych krewnych, nagle potrzebujących gotówki. W miarę możliwości prosimy o zweryfikowanie legalności takiego działania, a w razie najmniejszych wątpliwości przypominamy o konieczności powiadomienia o takim zdarzeniu dyżurnego policji. O kontakt funkcjonariusze proszą także osoby, które mogą przekazać jakiekolwiek dane o opisywanych na wstępie osobach, bądź inne szczegóły związane z tymi zdarzeniami. W okresie świątecznym na ulicach i drogach w powiecie myślenickim będzie można spotkać więcej patroli policyjnych.

Bądźmy czujni, zwracajmy uwagę na podejrzane osoby, pojazdy. Zgłośmy zwoje spostrzeżenia – choćby anonimowo – dyżurującym policjantom. Przypominamy o telefonach: alarmowym 112 lub 997, do dyżurnego (12) 372 – 92 – 00 oraz aparacie zgłoszeniowym myślenickiej policji kryminalnej dla osób chcących zachować anonimowość (12) 272 – 06 – 31. Informacje tego rodzaju można przekazywać także drogą elektroniczną.
redakcja dnia grudzień 20 2012 13:40:26
0 Komentarzy · 683 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 189
Najnowszy Użytkownik: Sylwia
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl