Strona Główna · · Czerwiec 01 2020 23:29:30
Najczęściej czytane

Tekst alternatywny Ścieki wprost do rzeki (foto video)

Tekst alternatywny Procesja Bożego Ciała (foto video)

Tekst alternatywny Siepraw Budżet Obywatelski Sondaż

Kurtki i płaszcze damskie - zobacz na Ceneo.pl


Tekst alternatywny Łoś w Myślenicach

Tekst alternatywny Sieprawski bieg przełajowy

Tekst alternatywny Rejs po zalewie dobczyckim

Tekst alternatywny Sprawca napadu na tle seksualnym aresztowany

Tekst alternatywny Czy mieszkańcy mają kontakt z sołtysami
Powstaną trzy nowe poradnie w myślenickim szpitalu.
Wiadomości
Trzy nowe specjalistyczne poradnie: neonatologiczna, gastroenterologiczna oraz ginekologiczno - położnicza funkcjonować będą w myślenickim szpitalu.


Nie jest wykluczone, że stanie się to tuż po świętach wielkanocnych. Jest to efekt rozmów przeprowadzonych pomiędzy dyrektorem SP ZOZ w Myślenicach Adamem Styczniem, a dyrekcją krakowskiego oddziału NFZ.

- Chcieliśmy, aby w naszym szpitalu funkcjonowało siedem nowych poradni, ale na dzień dzisiejszy możliwości NFZ są takie, jakie są i wystarczają tylko na to, aby uruchomić w najbliższym czasie tylko trzy nowe poradnie - mówi dyrektor Adam Styczeń.

Pozostałe poradnie, o które czyni starania dyrekcja szpitala, są obecnie analizowane przez NFZ pod kątem dostępności do świadczeń na terenie powiatu. Są to poradnie: laryngologiczna, endokrynologiczna, chorób naczyń i onkologiczna. - Mam nadzieję, że temat wyżej wymienionych poradni będzie rozpatrzony pozytywnie już w przyszłym półroczu, jako szpital jesteśmy przygotowani na to, że NFZ wyrazi zgodę na ich otwarcie, widzę bowiem ze strony dyrekcji tej instytucji dobrą wolę - zapewnia dyrektor Styczeń.

Poradnie uruchamiane są dlatego, że wynika to z potrzeb zdrowotnych i zwiększenia dostępności do świadczeń w tych zakresach działalności. Adam Styczeń zapowiada, że poradnie staną się jednym z kolejnych ogniw kompleksowego leczenia pacjentów w myślenickim szpitalu. - Leczony na którymś z oddziałów naszego szpitala pacjent będzie mógł kontynuować to leczenie w wybranej przez siebie poradni, to główny powód, jaki przyświecał nam w dążeniach do ich uruchomiania - mówi dyrektor.

foto Maciej Hołuj
Image and video hosting by TinyPic


Przed planowanym uruchomieniem poradni ze strony NFZ przeprowadzona została kontrola w myślenickim szpitalu. Miała ona na celu stwierdzenie, czy wszystkie wymagane przepisami warunki ku uruchomieniu poradni są spełnione. Analizie poddany został stopień specjalizacji mających pracować tam lekarzy oraz liczba i jakość sprzętu. Sprawdzano także możliwości prowadzenia badań w miejscu, w którym znajdować się będą poradnie oraz to, czy szpital dysponuje pracownią rentgenowską.

Kontrakt, jaki zaproponował NFZ, wynosi blisko 24 tysiące złotych na każdą z trzech otwieranych poradni. Będzie to kontrakt opiewający na trzy najbliższe miesiące z możliwością przedłużenia na drugie półrocze 2012 roku.

Nowe poradnie zlokalizowane zostaną w tym samym miejscu, w których dzisiaj funkcjonuje m.in. poradnia chirurgiczna i kardiologiczna, to jest na pierwszym piętrze budynku szpitalnego. - Niektóre z działających już tutaj poradni pracują w godzinach południowych, inne po południu. Chcemy wykorzystać zasoby lokalowe w sposób optymalny- mówi Adam Styczeń.

Pozostaje jeszcze kwestia personelu, czyli odpowiedź na pytanie, jacy lekarze obsługiwać będą nowe poradnie. Pytał o to między innymi podczas niedawnej sesji Rady Powiatu, kiedy radnym przedstawiana była informacja o planowaniu otwarcia nowych poradni, radny Andrzej Urbański. Interesował go także problem, czy poradnie będę przynosić straty?

- Gdyby miały przynosić straty, nigdy nie zabiegałbym o ich uruchomienie - odpowiadał na pytania radnego dyrektor Adam Styczeń.Co do personelu, to w nowo poradniach będzie pracowało sześciu lekarzy: trzech ginekologów, dwóch neo-natologów - pediatrów i jeden gastroenterolog oraz jedna położna. Cały personel jest personelem naszej placówki. W momencie uruchomienia pozostałych poradni, będę musiał zatrudnić onkologa, bowiem lekarza o takiej specjalizacji nie ma w naszym szpitalu.

Maciej Hołuj-Dziennik Polski
redakcja dnia kwiecień 06 2012 07:04:50
0 Komentarzy · 855 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 189
Najnowszy Użytkownik: Sylwia
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl